Autokarem w Alpy | Ski & Friends

AUTOKAREM W ALPY Z TAKSIDI 2019/2020

JEŹDZIMY WYŁĄCZNIE AUTOKARAMI XXL!

Bez żadnej dopłaty - autokar XXL jest ZAWSZE w cenie wyjazdu!

CZYM SĄ AUTOKARY XXL?

To autokary, w których mamy zdecydowanie więcej miejsca na nogi (zawsze przynajmniej 73-85cm odległości), a często także gniazdka 230V i porty USB przy siedzeniach (w większośći autokarów, zastrzegamy, że mogą zdarzyć się autokary bez gniazdek). Wiemy, że podróż w Alpy to często kwestia ponad 20 godzin i wychodzimy z założenie, że tak długa podróż musi być przede wszystkim wygodna!

CO TO ZNACZY WIĘCEJ MIEJSCA?

Jeżdżąc na wyjazdy na długich trasach możecie spotkać kilka rodzajów autokarów: autokary piętrowe (najczęściej 14-metrowe), długie autokary 15-metrowe i mniejsze autokary 13-metrowe. Takie długości to standard, niezależnie od tego czy producentem autokaru jest Setra, Volvo czy jeszcze inna firma. Autokary mogą być nowsze lub starsze i oczywiście przekłada się to na wygodę, ale najważniejszą kwestią, bezpośrednio przekładającą się na komfort podróży jest konfiguracja foteli. Niektórzy przewoźnicy oferują autokary, gdzie siedzeń jest bardzo dużo, a odległość między nimi (od zagłówka do zagłówka) to nawet niecałe 60cm. My staramy się aby ta odległość oscylowała w granicach 90-100cm, a na pewno nie była mniejsza niż 75-85cm. Poniżej omówimy to dokładnie na każdym rodzaju autokaru.

AUTOKARY PIĘTROWE (14m długości)

W tej klasie nasze autokary to wyłącznie autokary Royal Class, skonfigurowane na maksymalnie 78 siedzeń, podczas gdy standardowy rozkład to 85 siedzeń.. W przypadku autokarów piętrowych na dolnym pokładzie zawsze jest taka sama liczba miejsc (22, w tym 8 miejsc przy dwóch stolikach) i zawsze odległości między siedzeniami są tu takie same: 90cm. Różnica jest na górnym pokładzie - tutaj siedzenia zajmują cały pokład na 14 metrach jego długości, a ich liczba wprost przekłada się na komfort. Standardem jest tutaj aż 61 miejsc, w naszych autokarach będzie ich maksymalnie 56. Tym samym odległość między siedzeniami również będzie zbliżona do 90cm.

AUTOKARY DŁUGIE (15m długości)

To najdłuższe autokary, gdzie standardowym układem jest 67 miejsc (plus siedzenia kierowcy i pilota). W naszych autokarach na tej samej długości pokładu tych miejsc będzie maksymalnie 56-58.

AUTOKARY ŚREDNIE (13m długości)

To najmniejsze autokary, których używamy (istnieją jeszcze co prawda autokary 12-metrowe, ale są one ciężkie do skonfigurowania na liczbę miejsc mniejszą niż standardowe 49).  W standardzie autokary 13-metrowe mają 55-57 siedzeń, u nas - maksymalnie 48.

Dodatkowo - w autokarach XXL nigdy nie sadzamy w ostatnim rzędzie więcej niż 4 osób, dbamy też o to, żeby Wasze bagaże zmieściły się bezpiecznie do luków bagażowych. A jeśli potrzebujecie jeszcze więcej miejsca - istnieje jeszcze możliwość wykupienia dodatkowego wolnego miejsca koło siebie - wystarczy wybrać odpowiednią opcję podczas swojej rezerwacji.

Mamy nadzieję, że wprowadzone przez nas udogodnienia spotkają się z Waszą pełną aprobatą, a dzięki nim każda podróż w Alpy upłynie jeszcze przyjemniej!

newsletter