Najlepsze miejscówki narciarskie | Ski & Friends

OŚRODKI NARCIARSKIE W ALPACH

Zapoznaj sie z naszymi opisami ośrodków narciarskich w Alpach! Dzięki informacjom z tego działu będziesz mógł wybrać resort dla siebie, dowiedzieć się czym się różnią od siebie i czego można oczekiwać po poszczególnych rejonach. Poznaj ogólne charakterystyki krajów i przeczytaj o tym, co oferują odwiedzającym turystom. Pomoże Ci to podjąć decyzję dokąd jechać na narty i snowboard!

OŚRODKI NARCIARSKIE WE WŁOSZECH

Dolomity od zawsze cieszą się popularnością i trudno się temu dziwić. Stoki we Włoszech są zróżnicowane i dobrze przygotowane, a infrastruktura nowoczesna - gondole, podgrzewane krzesła i szybkie wyciągi. Raczej nie ma tłoku i kolejek, wszystko działa sprawnie. Ceny rozsądne - włoską pizzę na stoku można dorwać już za 5 EUR i popić Bombardino za 3,50 EUR.

Zakwaterowanie bardziej przestronne niż we Francji, ale często gorzej wyposażone, np. nie ma zmywarek i wyjątkowych udogodnień, sprzątanie rzadko jest w cenie. Ale wszystko schludne i ładnie urządzone, a do tego w malowniczej scenerii - klimatyczne wioski w dolinie zamiast szarych blokowisk-spalni dla narciarzy. Przeczytaj więcej o Włoszech i zobacz dokąd tam jedziemy w tym roku >>>

SESTRIEREARABBA MARMOLADASOLDAVAL GARDENACORTINA D'AMPEZZO
• KRONPLATZ • ALTA BADIAMADONNA DI CAMPIGLIO • PONTE DI LEGNO-ADAMELLO
• SAN MARTINOPAGANELLA • FOLGARIA • APRICACERVINIA • LIVIGNO • VAL DI SOLELA THUILE

OŚRODKI NARCIARSKIE WE FRANCJI

Alpy francuskie kuszą ilościami tras i swobodą ruchu. Specyficzne dla regionu są kompleksy połączonych ośrodków dające setki kilometrów stoków w obrębie jednego karnetu. Infrastruktura może nie wszędzie super-nowoczesna, ale francuzi ostatnio sporo inwestują w turystykę zimową. Skala ośrodków pozwala organizować tu dowolnie duże wyjazdy bez obawy o tłok czy wydajność wyciągów.

Zakwaterowanie często "przemysłowe" - bloki i apartamentowce na setki nie za dużych pokoi, jednak jest w nich wszystko, czego potrzeba. Z resztą: nikt nie jedzie w Alpy, żeby siedzieć w hotelu. Warto zwrócić uwagę, że za niskim metrażem idzie niska cena - zakwaterowanie we Francji to zdecydowanie budżetowa opcja o najlepszym stosunku ceny do jakości. Przeczytaj więcej o Francji i zobacz dokąd tam jedziemy w tym roku >>>

ALPE D'HUEZVALMEINIER LA PLAGNEVAL D'ALLOSRISOULSERRE CHEVALLIER 

OŚRODKI NARCIARSKIE W SZWAJCARII

Szwajcaria - kraina zegarków, scyzoryków i czekoladek. Jakość stoków stereotpowa - szwajcarska. Ceny zwykle też, niestety, choć nie wszędzie (patrz nasze Veysonnaz). 

Dużym plusem zazwyczaj jest zakwaterowanie. Naprawdę wysoki standard i dobry styl. Często sa to prywatne apartamenty w niewielkich, 4-, 6-mieszkaniowych budynkach. Są wykończone i urządzone przez właścicieli tak, by zapewnić najwyższy komfort; można sie w nich poczuć jak w domu. Ponadto, tak samo jak we Włoszech, raczej nie zobaczycie tu wielkich turystycznych blokowisk, lecz przytulne, miłe dla oka wioseczki z krętymi uliczkami, licznymi knajpkami i barami.

Możemy się pochwalić, że jako pierwsza firma z Polski odkryliśmy uroki Szwajcarii w Veysonnaz, miasteczka łączącego rozsądne ceny ze szwajcarskim standardem. Dzięki temu, możemy Wam zaoferować najlepsze warunki wyjazdów! Przeczytaj więcej o Szwajcarii i zobacz dokąd tam jedziemy w tym roku >>>

VEYSONNAZLAAXVERBIERST. MORITZZERMATTSAAS-FEEWENGEN •

OŚRODKI NARCIARSKIE W AUSTRII

Pomimo najnowocześniejszej infrastruktury i perfekcyjnie przygotowanych stoków, Austria wciąż jest trochę niedoceniana przez Polaków. Prawdopodobnie głównym czynnikiem, który zniechęca jest cena - Austria niestety nie należy do najtańszych miejscówek. Jednak trzeba pamiętać, że za ceną idzie zwykle jakość. Warto też zwrócić uwagę, że do Austrii z Polski jest najbliżej, a jeździć tu można prawie cały rok na licznych wysokogórskich lodowcach.

Jeśli chodzi o zakwaterowanie, to każdy znajdzie tu coś dla siebie: są za równo nowoczesne apartamentowce przy stokach, jak i urocze alpejskie miasteczka, gdzie na co dzień mieszkają normalni austriacy (w takich miejscach zwykle trzeba korzystać ze skibusów, ale klimat jest niepowtarzalny). W austriackich resortach dużą uwagę przykłada się do apres-ski i rozrywek po stoku. Przeczytaj więcej o Austrii i zobacz dokąd tam jedziemy w tym roku >>>

DOLINA PITZALNASSFELDZILLERTALDOLINA TUXZELL AM SEE-KAPRUN

newsletter