Skip to main content

Wypożyczalnie sprzętu narciarskiego – podsumowanie i przegląd cen w Polsce w 2022 roku

Wypożyczalnie sprzętu narciarskiego – podsumowanie i przegląd cen w Polsce w 2022 roku
Wypożyczenie sprzętu narciarskiego wiąże się z koniecznością poniesienia sporych kosztów. Warto jednak przeanalizować różnice cenowe, gdyż mogą one zaskoczyć niejednego miłośnika białego szaleństwa. Jak się bowiem okazuje, wyjazd na narty do Czech stanie się znacznie bardziej opłacalny, gdy sprzęt wypożyczymy w Poznaniu czy w Warszawie.

Wypożyczenie nart Poznań

Sprzęt narciarski – lepiej pożyczyć czy kupić?

To pytanie zadaje sobie wiele osób przed rozpoczęciem sezonu zimowego. Narciarze zastanawiają się również czy ceny na stoku znacząco różnią się od tych, które oferują wypożyczalnie w większych polskich miastach. Szukając odpowiedzi na takie pytania, warto przeanalizować realne potrzeby potencjalnych użytkowników. Jak się bowiem okazuje, wypożyczalnia sprzętu narciarskiego w Warszawie oferuje swoim klientom wypożyczenie sprzętu, bez konieczności opłat za dzień, w którym zostanie on wypożyczony i oddany. Jest to duże udogodnienie zwłaszcza dla rodzin z dziećmi, które muszą wypożyczyć więcej sprzętu narciarskiego. Do każdego należy doliczyć również kaucję zwrotną, która wynosi na ogół 100 zł. Za lepszej jakości sprzęt należy zapłacić nawet kilkaset złotych, choć można oczywiście podejść do sprawy nieco oszczędniej. Nie każde duże miasto dysponuje również wypożyczalnią sprzętu narciarskiego, co warto mieć na uwadze, poszukując najlepszych ofert.

Jak oszczędzać na wypożyczeniu sprzętu narciarskiego?

Jak pokazuje praktyka, wypożyczalnia snowboardu w Warszawie z pewnością zaproponuje podobne ceny, jak taka sama firma w Poznaniu, Wrocławiu czy w Opolu. Dla rodziny z dziećmi będzie to ok. 700 zł. Znacznie więcej zapłacimy jednak w wypożyczalniach, które zlokalizowane są w pobliżu popularnych stoków. Różnica ta wynosi nawet kilkaset złotych, biorąc pod uwagę typową rodzinę, składającą się z rodziców i dwójki mniejszych miłośników białego szaleństwa. Jeszcze większe koszty poniesiemy, wypożyczając narty przy stokach poza granicami kraju. Wybierając ten kierunek, warto więc zastanowić się nad zaopatrzeniem się w odpowiedni sprzęt jeszcze w Polsce, gdyż za same narty dla dorosłych możemy zapłacić nawet ok. 500 zł.

Wypożyczalnie sprzętu narciarskiego w Warszawie

Gdzie dostaniemy lepszy sprzęt?

Na to pytanie trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Z jednej strony wiadomo, że w największych kurortach narciarskich we Włoszech, Francji, Austrii czy Szwajcarii będziemy mogli wybierać w topowych modelach, choć cena za wypożyczenie może wynosić nawet 600 zł. Tutaj również trzeba będzie zapłacić za każdy dzień, niezależnie od tego, czy sprzęt będzie wykorzystywany. Z kolei wypożyczenie nart w Poznaniu będzie znacznie tańsze, choć nie będziemy mieli aż takiego wyboru, jeśli chodzi o topowy sprzęt i nowinki techniczne. Dlatego też trzeba dobrze rozważyć swoje potrzeby, gdyż biorąc pod uwagę poszczególne kraje, a nawet regiony Polski, różnica w cenie może być znacząca.

Na co warto się zdecydować?

W tym przypadku decyzja musi być podjęta przez samego narciarza. Jak już zostało wspomniane, wypożyczalnia nart w Szczecinie może posiadać bardziej ograniczoną ofertę niż ta, która funkcjonuje przy popularnych stokach. Niemniej jednak różnica w cenie może być znaczna, dlatego też warto przeanalizować swoje potrzeby i wybrać odpowiednią dla siebie ofertę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze wpisy:

  • Trener personalny i siłownia czy ćwiczenia w domu? Co wybrać?
  • Co robić w Tarnowie? Które atrakcje trzeba zobaczyć?
  • Co oferują hotele przyjazne dzieciom?
  • Jakie są najczęstsze usterki koncentratorów tlenu?
  • Jak działa arteterapia?

Najnowsze wpisy:

  • Trener personalny i siłownia czy ćwiczenia w domu? Co wybrać?
  • Jak fizycznie przygotować się na obóz surfingowy?
  • Narty w Austrii – czy kaski narciarskie są obowiązkowe?
  • Szukasz inspiracji na świąteczny prezent? Biżuteria to zawsze dobre rozwiązanie!
  • Wieczór sushi — przepis na udane spotkanie z przyjaciółmi

Najnowsze komentarze: