Skip to main content

Trener personalny i siłownia czy ćwiczenia w domu? Co wybrać?

Coraz szerzej rozrastający się dział treningów personalnych dowodzi, że wielu z nas decyduje się na skorzystanie z pomocy profesjonalistów. Przyczyn może być wiele, ale czy trener jest dla nas konieczny, aby osiągnąć wymarzoną sylwetkę? Czy można zrobić to samemu? I dlaczego warto jednak zdecydować się na pieczę specjalisty?

Trening pod nadzorem trenera, na siłowni

Z pewnością korzystanie z trenera personalnego to cały szereg benefitów. Jednym z nich jest, chociażby to, że zostaniemy przeprowadzeni w sposób gładki i przyjemny do wymarzonego celu – tacy ludzie jak chociażby krakowski trener personalny Michał Zając, dostępny pod michalzajac.pl, to naprawdę wytrenowani specjaliści, którzy będą w stanie zwiększyć efektywność wykonywanych treningów, stworzyć indywidualny program treningowy specjalnie pod klienta oraz wytworzyć długotrwałe zdrowe nawyki żywieniowe.

Korzystając z usług ekspertów zostaje z góry zagwarantowany wysoki poziom i przede wszystkim – nadzór. To właśnie ten drugi powód jest tym, dla którego większość z nas decyduje się na wybór trenera. Kiedy dochodzi do samych ćwiczeń, to bardzo łatwo nabawić się kontuzji, albo wykonywać dany ruch w sposób niewłaściwy. Wtedy z kolei pojawia się ryzyko niewystarczającego ćwiczenia danej partii mięśni.

Trening w domu — czy to możliwe?

Tutaj sprawa nieco się komplikuje, ponieważ pojawia się więcej za i przeciw jednocześnie. Przede wszystkim pewnie wielu z was nurtuje pytanie – po jakim czasie widać efekty ćwiczeń w domu? Na to pytanie odpowiedź znajdziecie w artykule: https://michalzajac.pl/pierwsze-efekty-cwiczen-na-silowni-lub-w-domu-jak-szybko-sa-widoczne/. To oczywiście zależy od wielu czynników, takich jak częstotliwość treningu i obciążenie, z jakim ćwiczymy. Z pewnością jedną z przewag treningów w domu jest oszczędność czasu i pieniędzy. Nie tracimy czasu na dojazd, kiedy siłownia znajduje się daleko, jak i funduszy na utrzymanie karnetu, bez którego de facto nie opłaca się wchodzić na siłownie, nawet jeżeli jesteście na niej raz w tygodniu.

Trening na siłowni z trenerem personalnym

Bezpieczeństwo w drugiej osobie

Jeżeli zdecydujecie się na skorzystanie z usług trenera personalnego, to z pewnością się nie zawiedziecie. Przekazana przez trenera wiedza może być kluczowa, dla długotrwałego rozwoju i wyrabiania w sobie nawyków zarówno żywieniowych, jak i ruchowych – pamiętać trzeba, że poprawnie wykonany ruch spali więcej kalorii niż zjedzony baton jako cheat meal. Operowanie ciężarami, szczególnie tymi ważącymi swoje, może bywać niebezpieczne, dlatego naprawdę warto mieć kogoś przy sobie – w tym przypadku jest to specjalista, który nie dość, że pokaże nam jak dane ćwiczenie poprawnie wykonywać, to i będzie sprawował pieczę nad naszym bezpieczeństwem.

Trening w samotności — na plus czy na minus?

Dla niektórych po prostu samodzielne zmotywowanie się staje się rzeczą niemożliwą do osiągnięcia – wtedy warto zastanowić się nad skorzystaniem z trenera personalnego, ale jeżeli samotność nie stanowi dla nas problemu, wtedy można pomyśleć nad treningami w domu. Z pewnością będzie to dobre rozwiązanie dla osób, które borykają się z lękiem przed przebywaniem wśród dużej ilości ludzi lub po prostu jeszcze się wstydzą ćwiczyć w miejscu publicznym.

Jak zacząć trenować w domu lub na siłowni?

Systematyczność kluczem do sukcesu?

Spotkania z trenerem wyrabiają w nas po prostu systematyczność. Nie ważne, czy jest to raz, dwa lub trzy razy w tygodniu – jeżeli chodzi o ćwiczenia i dbanie o zdrowie, kluczowe jest wyrobienie systematyczności, ponieważ to właśnie ona w główny sposób wpływa nie tylko na ciało, ale i psychikę.

Nawyk daje bezpieczeństwo oraz pewną drogę do sukcesu. Dodatkowo, kiedy trener i trenowany zaczną się dogadywać, to może się okazać, że po prostu idziemy na spotkanie ze znajomym, a nie ćwiczyć w pocie czoła, co z pewnością może zmienić nastawienie do samych treningów i uczynić je czymś, co daje czystą radość.

Trening w domu czy trener personalny? Podsumowanie zalet

Do zalet treningów w domu będą należały:

 • oszczędność czasu;
 • możliwość trenowania o każdej porze dnia i nocy;
 • oszczędność funduszy;
 • większe skupienie przez mniejszą liczbę rozpraszaczy;
 • idealne dla osób, które wstydzą się ćwiczyć wśród ludzi;

Natomiast do benefitów ze współpracy z trenerem personalnym możemy zaliczyć:

 • stały nadzór trenera na drodze kształtowania sylwetki;
 • profesjonalne porady;
 • większy nawyk systematyczności;
 • przebywanie na siłowni buduje pewność siebie;
 • dostęp do większej ilości sprzętu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze wpisy:

 • Trener personalny i siłownia czy ćwiczenia w domu? Co wybrać?
 • Co robić w Tarnowie? Które atrakcje trzeba zobaczyć?
 • Co oferują hotele przyjazne dzieciom?
 • Jakie są najczęstsze usterki koncentratorów tlenu?
 • Jak działa arteterapia?

Najnowsze wpisy:

 • Ferie zimowe na Sądecczyźnie — jak miło spędzić ten czas?
 • Szukasz inspiracji na świąteczny prezent? Biżuteria to zawsze dobre rozwiązanie!
 • Narty we Francji – ranking najlepszych ośrodków narciarskich
 • Pomysły na weekendowy wyjazd we dwoje
 • Wieczór sushi — przepis na udane spotkanie z przyjaciółmi

Najnowsze komentarze: