Skip to main content

Jak przygotować się do sezonu narciarskiego?

Sezon zimowy w pełni, warunki sprzyjają, to może oznaczać tylko jedno — pora wyciągnąć z garażu sprzęt i ruszać w góry na stok! Bez względu na to, czy preferujesz śmigać na nartach, czy snowboardzie, do takich wyjazdów należy odpowiednio przygotować zarówno siebie, jak i sprzęt. Sprawdź, o czym należy pamiętać!

Jak twoja forma?

Dbanie o kondycję, a w zasadzie o sportową sylwetkę, kojarzony jest głównie z letnim wypoczynkiem nad morzem. Zima natomiast to czas, kiedy wiele osób lubi uzbierać dodatkowe kilogramy chowając się pod kocem. Jest to spory błąd, zwłaszcza planując uprawianie tak wymagających sportów. Oczywiście, o zdrowie należy dbać zawsze, nawet jeśli nasz wyjazd w góry ma się opierać na piciu herbaty w schronisku i podziwianiu widoków. Zanim wyruszymy na stok, dobrze odpowiednio wcześniej zainteresować się swoją kondycją. Pomoże to uniknąć nie tylko kontuzji, ale też zakwasów. Chyba każdy przeżył w swoim życiu chwilę, kiedy po intensywnym dniu czy pierwszym zetknięciu z nowym sportem, rano odkrył, że bolą go mięśnie, o których istnieniu nawet nie wiedział. Można tego uniknąć, wykonując nawet proste treningi w domu, czy częściej odwiedzając basen.

Czy masz cały potrzebny sprzęt narciarski?

Deska / narty i odpowiednie buty to oczywista podstawa. Jeśli nie mamy swojego sprzętu, obecnie trudno znaleźć stok bez wypożyczalni. To, o czym niestety wciąż wiele osób nie pamięta, lub nie chce pamiętać, to kask. Bez względu na poziom zaawansowania, powinien być on niezbędnym wyposażeniem każdego uczestnika zabawy na stoku. Dobrze także zainwestować w porządną bieliznę termiczną, która ochroni nas przez zimnem i zadba o komfort.

SPA dla sprzętu sportowego

Jeśli zakupiliśmy już potrzebny sprzęt narciarski, należy o niego odpowiednio dbać, aby służył nam jak najdłużej i jak najlepiej. Przed rozpoczęciem sezonu, warto oddać go w ręce profesjonalistów. Miejsce najchętniej odwiedzane przez mieszkańców Warszawy to Serwis Narciarski MokotówJR Concept. W ofercie można wykupić smarowanie, ostrzenie krawędzi oraz wypełnianie ubytków. Każdy taki zabieg pozytywnie wpływa również na komfort z jazdy — kto nie lubi pierwszych godzin na stoku, kiedy narty są świeżo nasmarowane?

Serwis nart Mokotów

Po co mi instruktor?

Obserwując z boku, jak wygląda jazda na nartach czy desce, można pomyśleć, że to nic trudnego, a nawet niewymagającego. Natomiast oba sporty zdecydowanie nie należą do tych, których można nauczyć się poprzez oglądanie instrukcji. O ile do samych podstaw możne wystarczyć doświadczony znajomy, tak do zwrócenia uwagi na technikę, warto spędzić trochę czasu z wykwalifikowanym instruktorem.

O czym należy pamiętać?

Jak zawsze, najważniejsze jest bezpieczeństwo swoje i innych. Zasada, że stok jest dla wszystkich i trzeba zwracać uwagę na innych to jedno. Ale druga, najważniejsza kwestia, to odpowiednie ubezpieczenie. Sporty zimowe są zaliczane do sportów ekstremalnych, można ulec przeróżnym wypadkom i kontuzjom. Wykupienie ubezpieczenia, nawet jeśli wybieramy się na kilka godzin w góry to absolutna podstawa!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze wpisy:

  • Co robić w Tarnowie? Które atrakcje trzeba zobaczyć?
  • Co oferują hotele przyjazne dzieciom?
  • Jakie są najczęstsze usterki koncentratorów tlenu?
  • Jak działa arteterapia?
  • Jaki kamień wybrać do pierścionka zaręczynowego?

Najnowsze wpisy:

  • Wiosna w Krakowie — weź udział w kolejnej edycji festiwalu Restaurant Week 2023!
  • Szukasz inspiracji na świąteczny prezent? Biżuteria to zawsze dobre rozwiązanie!
  • Co oferują hotele przyjazne dzieciom?
  • Narty w Szwajcarii – ranking najlepszych ośrodków narciarskich
  • Wypożyczalnie sprzętu narciarskiego – podsumowanie i przegląd cen w Polsce w 2022 roku

Najnowsze komentarze: