Skip to main content

Narty w Szwajcarii – ranking najlepszych ośrodków narciarskich

Szwajcaria kojarzy się nieodzownie z centrum zimowego szaleństwa. Kraj ten słynie ze wspaniałych ośrodków narciarskich i popularności regionów górskich, w których monumentalne krajobrazy łączą się z idealnie przygotowanymi stokami narciarskimi. Całość uzupełnia wyjątkowy klimat i gwarancja pogody, sprzyjającej realizowaniu narciarskiej pasji. Wybór Szwajcarii na miejsce zimowego urlopu z pewnością będzie strzałem w dziesiątkę. Gdzie wybrać się na narty? Przeczytaj nasze propozycje.

Zermatt – białe szaleństwo u stóp Matterhorn

Dla wielu osób wyjazd na narty do Szwajcarii wiąże się wyłącznie z jednym kierunkiem. Szusowanie u podnóży Matterhorn – owianej wieloma legendami góry – to wyjątkowa forma realizacji zimowej pasji. Matterhorn Ski Paradise to najwyżej położony ośrodek narciarski w całej Szwajcarii. Na tych, którzy wybiorą właśnie ten kierunek, czeka aż 60 wyciągów, pozwalających korzystać z blisko 360 km tras. Zermatt to prawdziwy raj również dla freeriderów, gdyż na lodowcu zjeżdżać można nawet latem. Całość uzupełnia oferta dla turystów, którzy po zimowym szaleństwie lubią zrelaksować się w ekskluzywnych lokalach, klubach i sklepach.

Region Jungfrau – narciarstwo z nutką rywalizacji

W Berneńskim Oberlandzie na miłośników białego szaleństwa czeka aż 155 km tras. Każda z nich obfituje w przepiękne alpejskie krajobrazy, które stanowią ukoronowanie narciarskiej pasji. Spośród wielu tras swoje ulubione znajdzie zarówno początkujący, jak i znacznie bardziej zaawansowany narciarz. Takie wyjazdy do Szwajcarii na narty mają również ducha rywalizacji, bo funkcjonuje tutaj jeden z nielicznych stoków, na którym można zmierzyć swoją prędkość.

wyjazdy do Szwajcarii na narty

Flims Laax Falera – zimowa oferta dla dzieci i dorosłych

Jeśli wyjazd do Szwajcarii samochodem wiąże się również z koniecznością zapewnienia bezpiecznej rozrywki najmłodszym narciarzom, warto wybrać właśnie ten kierunek. Wokół Alp Dado wyznaczono bowiem wiele łatwych tras, które idealnie nadają się do szlifowania swoich umiejętności. Sporym wyzwaniem będzie natomiast zjazd z La Siala do Films, którego długość szacuje się na niespełna 13 km.

Davos Klosters Parsenn – kolebka szwajcarskiego narciarstwa

To z kolei ośrodek, który pokochali Polacy z całego kraju. Łączna długość stoków wynosi tutaj ok. 270 km. To właśnie tutaj zlokalizowany jest ośrodek Parsenn, określany mianem kolebki ośrodków narciarskich w Szwajcarii. Na turystów czekają również restauracje i hotele z tarasami widokowymi, na których można odpocząć po całym dniu białego szaleństwa.

Silvretta Arena Samnaun – ekstremalne wyzwanie dla miłośników adrenaliny

To już szwajcarsko-austriacka granica. Na miłośników narciarstwa czeka tutaj blisko 240 km tras i 45 wyciągów. Jeden z nich posiada aż 70% nachylenia, co przyciąga zwolenników ekstremalnych doznań narciarskich z całej Europy. Po zjazdach można również zaszaleć podczas zakupów, które w tym miejscu zrobisz bez konieczności opłacania cła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze wpisy:

  • Trener personalny i siłownia czy ćwiczenia w domu? Co wybrać?
  • Co robić w Tarnowie? Które atrakcje trzeba zobaczyć?
  • Co oferują hotele przyjazne dzieciom?
  • Jakie są najczęstsze usterki koncentratorów tlenu?
  • Jak działa arteterapia?

Najnowsze wpisy:

  • Narty we Francji – ranking najlepszych ośrodków narciarskich
  • Trener personalny i siłownia czy ćwiczenia w domu? Co wybrać?
  • Jaki kamień wybrać do pierścionka zaręczynowego?
  • Wypożyczalnie sprzętu narciarskiego – podsumowanie i przegląd cen w Polsce w 2022 roku
  • Ferie zimowe na Sądecczyźnie — jak miło spędzić ten czas?

Najnowsze komentarze: