Skip to main content

Wiosna w Krakowie — weź udział w kolejnej edycji festiwalu Restaurant Week 2023!

Restaurant Week to prawdziwe święto dla każdego, kto kocha jedzenie i niepowtarzalna okazja do eksplorowania gastronomicznej mapy Polski. Festiwal zrzeszający najciekawsze restauracje w kraju zawita również do miasta dawnych królów, gdzie każdy będzie mógł zagłębić się w niezwykłych smakach oferowanych przez najlepsze knajpy. Sprawdź, czym jest Restaurant Week i weź udział w jego krakowskiej edycji.

Restaurant Week w Krakowie — czym zaskoczy nas w 2023 roku?

Krakowski Restaurant Week — gdzie się zatrzymać?

Wybierając się na podbój krakowskich restauracji biorących udział w tegorocznej edycji Restaurant Week warto jest, zastanowić się nad bazą noclegową, która będzie w stanie zapewnić nam nocleg w niewielkiej odległości od wszystkich restauracji, które chcemy odwiedzić. Miejscem takim będzie Hotel Estera mieszczący się pod adresem ul. Estery 6, 31-056 Kraków (tel: 12 354 37 77), zapewniający idealną bazę noclegową dla tego wydarzenia.

Warto przy tym zadbać, by miejsce, które wybierzemy, oferowało nam dogodne warunki do odpoczynku po ucztach w krakowskich restauracjach oraz zapewniało spokój i ciekawy klimat. To wszystko znajdziemy właśnie w Hotelu Estera, który dzięki umiejscowieniu w samym sercu krakowskiego Kazimierza pozwoli nam zanurzyć się w wyjątkową kulturę i historię tego miejsca.

Czym tak właściwie jest festiwal Restaurant Week?

Restaurant Week to ogólnopolski festiwal kulinarny zrzeszający najlepszych polskich restauratorów. W ramach tej wyjątkowej akcji wszyscy oni przygotowują unikalne menu w stałej cenie 69 zł. Każda propozycja musi zawierać 3 dania oraz koktajl, które będą zawiązywać do hasła przewodniego promującego każdą edycję.

W tym roku mamy przyjemność ucztować w myśl sloganu #FoodSoundsGood. Zdaniem pomysłodawców idei słuch odgrywa niebagatelną rolę w odczuwaniu smaku potrawy, dlatego warto jest go uhonorować. W końcu to krojenie, siekanie, chrupanie, mieszanie oraz gwar restauracji tworzą klimat, do którego chcemy wracać.

Restaurant Week - jak wziąć udział w ogólnopolskim festiwalu kulinarnym?

Jak wziąć udział w Restaurant Week w Krakowie?

Bardzo ważnym aspektem Restaurant Week jest podejście do globalnego marnowania jedzenia, z czego narodziła się idea #SzanujJedzenie. W myśl tego hasła jedynym sposobem na uczestnictwo w Restaurant Week jest wcześniejsze zapisanie się na stronie akcji, tak, by wybrana przez nas restauracja miała czas na odpowiednie przygotowanie się i niemarnowanie składników.

Jednym z miejsc na mapie Krakowa, które nie tylko bierze udział w Restaurant Week, ale i znajduje się w tym samym miejscu, co polecany wyżej hotel, jest restauracja Esterante (https://hotelestera.pl/restauracja/esterante), która oferuje wyjątkowe połączenie smaków tradycyjnej kuchni polskiej oraz żydowskiej.

Warto przypomnieć, że zarówno w miejscu tym, jak i w innych restauracjach biorących udział w festiwalu mamy szanse na skosztowanie 3 dań w wariancie mięsnym lub wegetariańskim do wyboru. Na miejscu każdy gość otrzymuje aż 90 minut na delektowanie się wyjątkowymi smakami, a ogólnopolska uczta potrwa od 22 marca aż do 30 kwietnia.