Skip to main content

Narty we Francji – ranking najlepszych ośrodków narciarskich

Wśród europejskich krajów, znanych ze świetnych warunków do uprawiania narciarstwa, Francja zajmuje jedną z czołowych pozycji. Nie należy więc dziwić się temu, że zlokalizowane tu ośrodki są chętnie odwiedzane przez miłośników tego sportu. Na które spośród nich warto zwrócić szczególną uwagę?

Rodzinny wyjazd do Francji na narty

Czy warto wybrać się na narty do Chamonix?

W biurach, oferujących wyjazdy na narty do Francji, dużą popularnością cieszy się Chamonix. Nie powinno to nikogo dziwić, bowiem miejsce to jest prawdziwą legendą – tutaj odbyły się pierwsze w historii zimowe igrzyska olimpijskie, tutaj znajdziemy też najdłuższą kolejkę linową świata, stąd można dostrzec najwyższy alpejski szczyt – Mont Blanc. Ośrodek ten działa niezwykle prężnie – można w nim korzystać z ponad sześćdziesięciu wyciągów oraz kilkunastu kabin, umożliwiających komfortowe dotarcie na okoliczne wzniesienia. Do dyspozycji narciarzy oddano też niemal dwieście kilometrów tras o różnej skali trudności. Z warunków na nich powinni być zadowoleni zarówno narciarze, jak i snowboardziści.

Wyjazdy na narty do Francji – kiedy warto wybrać Tignes?

W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się wyjazdy do Francji na narty wraz z rodziną. Idealnym miejscem dla osób, decydujących się na nie, będzie Tignes. Kompleks ten może (wraz z sąsiednim Val d’Isere) poszczycić się trasami o łącznej długości trzystu kilometrów. Wiele z nich charakteryzuje się niskim poziomem trudności, dlatego miejsce to uznawane jest za idealne dla początkujących fanów narciarstwa. Z tego właśnie powodu Tignes często odwiedzają rodziny z dziećmi. Do takiego profilu turystów jest również przystosowana znajdująca się tu infrastruktura – osoby, planujące rodzinny wyjazd do Francji samochodem, mogą więc liczyć na to, że znajdą tu wszystkie niezbędne udogodnienia.

Les 2 Alpes – co warto wiedzieć o tym ośrodku?

Chociaż w Les 2 Alpes większość tras przystosowano do potrzeb osób na średnim poziomie zaawansowania, to również początkujący narciarze znajdą tu coś dla siebie. Wiele z ponad setki stoków, dostępnych w tym centrum sportów zimowych, znajduje się na znacznej wysokości, lecz świetnie zaplanowany system wyciągów pozwala na komfortowe korzystanie z nich. Cały kompleks obejmuje kilkaset hektarów, a lokalizacja w wysokich Alpach sprawia, że praktycznie nigdy nie brakuje tu naturalnego śniegu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze wpisy:

  • Co robić w Tarnowie? Które atrakcje trzeba zobaczyć?
  • Co oferują hotele przyjazne dzieciom?
  • Jakie są najczęstsze usterki koncentratorów tlenu?
  • Jak działa arteterapia?
  • Jaki kamień wybrać do pierścionka zaręczynowego?

Najnowsze wpisy:

  • Pomysły na zimowy urlop w Niemczech
  • Pomysły na weekendowy wyjazd we dwoje
  • Narty w Szwajcarii – ranking najlepszych ośrodków narciarskich
  • Jak fizycznie przygotować się na obóz surfingowy?
  • Stulejka u mężczyzn. Czy jest się czego wstydzić?

Najnowsze komentarze: