Skip to main content

Narty we Włoszech – jak przygotować się do wyjazdu?

Kraje, leżące w basenie Morza Śródziemnego, warto odwiedzać nie tylko w sezonie letnim – w wielu z nich możemy w interesujący sposób spędzić czas również w chłodniejszych porach roku. Ciekawą opcją może być na przykład wyjazd na narty do Włoch. W jakie regiony tego kraju warto wybrać się w tym właśnie celu? I jak przygotować się do tej podróży?

Wyjazd na narty do Włoch

Wyjazd do Włoch na narty – gdzie warto się wybrać?

Osoby planujące wyjazd do Włoch na narty, stoją przed niełatwym wyborem. W kraju tym znajdują się bowiem liczne i znane ośrodki, w których można uprawiać ten sport. Na który z nich warto się zdecydować? Jedne z najlepszych i najwyżej położonych tras, nie tylko we Włoszech, lecz w całej Europie, można znaleźć w Dolinie Aosty. Z kolei Livigno charakteryzuje się zarówno niezwykłym klimatem, jak i korzystnymi cenami. Nasi rodacy często wybierają Maso Corto – można spotkać ich tu naprawdę wielu, a w miejscowości tej organizowane są nawet Dni Polskie. Madonna di Campiglio to ośrodek znany z luksusu (na stokach można tu spotkać nawet gwiazdy filmowe), natomiast Val di Fiemme to miejscowość często wybierana przez osoby bardziej doświadczone oraz profesjonalnych sportowców. Jak widać – wybór nie jest prosty.

Jak zorganizować wyjazd na narty do Włoch?

Kiedy już zdecydujemy, w którym z licznych ośrodków narciarskich na terenie Włoch chcemy spędzić czas, musimy zająć się organizacją wyjazdu. Należy wybrać odpowiedni strój i sprzęt oraz zarezerwować pokoje w hotelu. Warto też zastanowić się nad tym, w jaki sposób dotrzemy na miejsce. Najczęściej wybierana opcja, czyli wyjazd do Włoch samochodem, pozwala na zachowanie pełnej swobody podczas wypoczynku oraz na zwiedzenie w jego trakcie okolicy. Można również wybrać podróż samolotem lub autokarem – z możliwości tych korzystają najczęściej osoby, decydujące się na wyjazd z biurem podróży. Należy również wykupić odpowiednie ubezpieczenie, które zapewni nam pomoc i opiekę w sytuacjach kryzysowych – na przykład wówczas, gdy ulegniemy wypadkowi, nagle zachorujemy lub utracimy nasz bagaż.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze wpisy:

  • Co robić w Tarnowie? Które atrakcje trzeba zobaczyć?
  • Co oferują hotele przyjazne dzieciom?
  • Jakie są najczęstsze usterki koncentratorów tlenu?
  • Jak działa arteterapia?
  • Jaki kamień wybrać do pierścionka zaręczynowego?

Najnowsze wpisy:

  • Ferie zimowe na Sądecczyźnie — jak miło spędzić ten czas?
  • Jakie są najczęstsze usterki koncentratorów tlenu?
  • Narty we Włoszech – jak przygotować się do wyjazdu?
  • Wieczór sushi — przepis na udane spotkanie z przyjaciółmi
  • Wypożyczalnie sprzętu narciarskiego – podsumowanie i przegląd cen w Polsce w 2022 roku

Najnowsze komentarze: