Skip to main content

Jaki kamień wybrać do pierścionka zaręczynowego?

Pierścionek zaręczynowy to symbol najpiękniejszego uczucia, jakie może zrodzić się między dwiema osobami. Nic dziwnego, że jego wybór spędza sen z powiek tym, którzy pragną wyznać miłość ukochanej kobiecie i poprosić ją o zbudowanie wspólnej przyszłości. Jeśli właśnie stoisz przed koniecznością zakupu tego rodzaju biżuterii podpowiadamy, na który kamień ozdobny warto się zdecydować.

Jak wybrać idealny pierścionek zaręczynowy?

Wybór pierścionka zaręczynowego nie powinien być przypadkowy. To właśnie dlatego warto poświęcić odpowiednią ilość czasu na podjęcie właściwej decyzji. Niezwykle cennym wsparciem w tym zakresie będzie z pewnością artykuł https://lodzinscy.eu/blog/porady/jak-zmierzyc-rozmiar-pierscionka-porady-od-jubilera-lodzinscy, którego autor podpowiada, jak zmierzyć pierścionek, by wybrać właściwy rozmiar dla swojej ukochanej. Oprócz rozmiaru, należy jednak zdecydować się również na kolor kruszcu, styl pierścionka oraz kamień, który nie tylko ozdobi biżuterię, ale stanie się również symbolem łączącego Was uczucia.

Jakim kamieniem zaskoczyć ukochaną?

Zgodnie z tradycją, pierścionek zaręczynowy powinien zdobić diament. Nic dziwnego, bowiem to najtwardszy kamień, symbolizujący potęgę uczuć i trwałość związku, zrodzonego między dwojgiem bliskich sobie osób. Ci, którzy chcą jednak zaskoczyć ukochaną niebagatelnym prezentem, mogą postawić na diament w kolorze czerni. Taką ofertę można zobaczyć tutaj: https://lodzinscy.eu/328-czarny-diament, gdzie zaprezentowano kilka wyjątkowo pięknych modeli pierścionków zaręczynowych.

Czarny diament będzie doskonałą odpowiedzią na potrzeby kobiet, ceniących sobie niebagatelny styl i elegancję. Na szczególną uwagę zasługuje również połączenie żółtego złota i czerni, które zachwyci swoją estetyką i doskonale uzupełni każdą stylizację.

Która kobieta pokocha pierścionek z szafirem?

Szafir, podobnie jak diament, cieszy się bardzo dużą trwałością, przez co z chęcią wykorzystywany jest w pierścionkach zaręczynowych. Unikalną ofertę pierścionków z szafirem przedstawiono na stronie https://lodzinscy.eu/335-szafir, należącej do jednego z wiodących salonów jubilerskich w Krakowie.

Na wciąż rosnące zainteresowanie szafirem wpływają również niebagatelne walory estetyczne oraz jego wyjątkowa symbolika. Szafir już od wieków kojarzony jest bowiem z czystością, miłością i szczęściem małżeńskim, a – zgodnie z tradycją – przynosi on również powodzenie osobie, która weszła w jego posiadanie.

Najładniejsze pierścionki zaręcznynowe

Nietypowe kamienie w pierścionkach zaręczynowych – jak wybrać unikalny model?

Wybierając pierścionek zaręczynowy, warto również rozważyć zaskoczenie ukochanej kobiety niebagatelnym pomysłem. Jak wiadomo, to właśnie diament, szafir, rubin czy szmaragd najczęściej pojawiają się w tego rodzaj biżuterii. Wśród nieszablonowych rozwiązań dominuje z kolei:

 • tanzanit – symbolizujący miłość i bogactwo, przyciągający powodzenie i dodający energii,
 • ametyst – będący symbolem namiętnej miłości i rozkoszy, ale również trwałości uczuć,
 • granat – określany często kamieniem romantycznej miłości i intymności,
 • topaz – symbolizujący wieczną miłość, ale także spokój i harmonię ducha.

Wybierając nietypowy kamień szlachetny, można więc zaskoczyć wybrankę serca nie tylko najważniejszym pytaniem i związaną z nim obietnicą, ale również wyjątkowym gustem i dobrze przemyślaną decyzją.

Comments (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze wpisy:

 • Trener personalny i siłownia czy ćwiczenia w domu? Co wybrać?
 • Co robić w Tarnowie? Które atrakcje trzeba zobaczyć?
 • Co oferują hotele przyjazne dzieciom?
 • Jakie są najczęstsze usterki koncentratorów tlenu?
 • Jak działa arteterapia?

Najnowsze wpisy:

 • Narty we Francji – ranking najlepszych ośrodków narciarskich
 • Narty w Austrii – czy kaski narciarskie są obowiązkowe?
 • Wieczór sushi — przepis na udane spotkanie z przyjaciółmi
 • Co robić w Tarnowie? Które atrakcje trzeba zobaczyć?
 • Wiosna w Krakowie — weź udział w kolejnej edycji festiwalu Restaurant Week 2023!

Najnowsze komentarze: